Lyžování a snowboarding

Řada historických úspěchů, těch nejcennějších medailí z vrcholných sportovních akcí, široká členská základna a především obrovská tradice. Svaz lyžařů České republiky se pyšní přízviskem nejstarší národní lyžařský svaz na světě. Jeho založení se datuje do roku 1903, psal se 21. listopad, když se v Jablonci nad Jizerou sešli zástupci prvních třech lyžařských klubů, aby založili Svaz lyžařů v Království českém. Právě v letošním roce si tak připomeneme nejen 100. výročí založení Československa, ale také 115. let existence organizovaného lyžování.

V počátcích svazu se čeští lyžaři stali průkopníky svého milovaného, leč tehdy ještě poněkud exotického sportu nejen na našem území. Byli i významnými iniciátory vzniku Mezinárodní lyžařské federace FIS. Do historie lyžování se však Češi zlatým písmem zapsali také jako vítězové a medailisté těch neprestižnějších sportovních událostí světa.

navštivte nás
od 26. 5. do 17. 6.
v pavilonu V
Brněnského
výstaviště

zpět na všechny expozice

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací